3D DC Inverter Teknolojisi

Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılır ve kapanır. Çalışması bu şekildedir.Bu nedenle enerji harcamaları yüksek seviyeye ulaşır.

Inverter teknolojisine sahip Modernstar klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş ve kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma imkanı ortaya çıkar.Enerji tüketiminde %30-40 tasarruf etme imkanı olur. Ayrıca ısı saptamaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan kullanıcıya daha konforlu bir ortam sunar.

DC Inverter tipi birçok klima sadece 120˚ sinüs dalgası frekansında kontrol olanağı sağlarken, Modernstar DC Inverter teknolojisi bu aralığı çok daha geniş olan 180˚ sinüs dalgası frekansında kullanmaktadır. Buna ek olarak Modernstar bu ileri teknolojiyi şimdi 3D teknolojisi ile geliştirerek, kompresörü + dış ünite fanını + iç ünite fanını da DC Inverter teknolojisinde imal etmektedir. Bu yenilikçi teknoloji ile çok daha verimli ve sessiz çalışma imkanı elde edilmekte ve konfor şartları daha yukarılara taşınmaktadır. (09 K ve 12 K btu/h modellerinde iç ünite fan motoru Non-Inverter sistemdir.